Dzisiaj jest: Wtorek, 17-07-2018 Imieniny: Anety, Bogdana, Jadwigi

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 z Woli na podium Ogólnopolskiego Finału Pucharu Orange w Warszawie

Magdalena Kret , 8 marca 2016

4 marca 2016r. uczniowie klasy 6b  ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Bronisława Malinowskiego w Woli, reprezentujący Uczniowski Klub Sportowy Stowarzyszenie Piłkarsko – Siatkarskie wyjechali na finały Pucharu Orange do Warszawy.  Wyjazd ten poprzedzony był ciężką pracą i długotrwałymi przygotowaniami poczynając od eliminacji. Do finału zakwalifikowało się 10 najlepszych drużyn z pośród 100 walczących. Warto wspomnieć, że w rundzie eliminacyjnej zajęliśmy 1 miejsce rywalizując w większości z ekipami gimnazjów. Na ferie otrzymaliśmy 10 nowych zadań, do których musieliśmy się przygotować przed wyjazdem.

Organizatorzy Mistrzostw zagwarantowali nam wiele atrakcji około turniejowych.

Pierwszego dnia zwiedzaliśmy Stadion Narodowy, byliśmy w kinie na filmie dokumentalnym  110 %, w którym głównymi aktorami byli polscy najsławniejsi sportowcy. Wieczorem odbył się briefing z omówieniem zadań finałowych, zakończony wręczeniem każdemu uczestnikowi strojów sportowych.

Kolejnego dnia mieliśmy się zmierzyć z ósemką Gimnazjów oraz rówieśnikami ze Szkoły Podstawowej z Kamienicy w woj. małopolskim.

Drugi, finałowy dzień, to dzień samych emocji. Od godziny 8:30 byliśmy na hali sportowej wraz z ambasadorami programu: Jerzym Dudkiem, Arturem Siódmiakiem, Marcinem Urbasiem oraz Tomaszem Jankowskim. Prowadzącym był Sergiusz Ryczel, znany z TVP2 prezenter. Około godziny 9:45 rozpoczął się finał w którym czekało na nas 10 zadań, do których przygotowywaliśmy się w ferie zimowe oraz czas wolny przed wyjazdem. Rozpoczęcie konkurencji transmitowane było na żywo w TVP2, dzięki czemu rodzice mogli na żywo zobaczyć swoich małych bohaterów /www.pytanienasniadanie.tvp.pl/24305987/kluby-sportowe-orange/.

Ogłoszenie wyników I fazy to apogeum emocji. Nie wierzyliśmy do końca co widzimy, ale dostaliśmy się do ścisłej elity, w której zostało 5 najlepszych ekip!

II faza to zadania, których nikt wcześniej nie znał. Walka i emocje niesamowite i znowu niepewność  przed ogłoszeniem wyników. Po godzinie nareszcie wynik i łzy szczęścia: III miejsce w Polsce! Przed nami tylko dwa Gimnazja a za nami 97 innych szkół z całego kraju.

Uczniowie klasy sportowej 6b ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Bronisława Malinowskiego w Woli, reprezentujący Uczniowski Klub Sportowy Stowarzyszenie Piłkarsko – Siatkarskie dokonały rzeczy prawie niemożliwej.

4 miesiące ciężkiej pracy przyniosły upragniony efekt. Trening czyni mistrza!!!

Uczestnicy Mistrzostw Polski z Woli:

  1. Dominika Drewniak
  2. Nadia Mossakowska
  3. Martyna Orłoś
  4. Emilia Pomietło
  5. Małgorzata Rozmus
  6. Bartosz Kaczmarek
  7. Michał Odrobiński
  8. Łukasz Rozmus
  9. Arkadiusz Wróbel
  10. Patryk Żakieta
Trener Damian Odrobiński