Dzisiaj jest: Wtorek, 17-07-2018 Imieniny: Anety, Bogdana, Jadwigi

Relacja z Integracyjnej Olimpiady Przedszkolaków w Woli

Magdalena Kret , 7 marca 2016

W czwartek, 3 marca 2016r. Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Woli odstąpiła swe korytarze przedszkolakom z gminy Miedźna. Prawie 180 pięciolatków z  Gminnego Przedszkola Publicznego „Bajka” we Frydku wraz z Oddziałami Zamiejscowymi w Gilowicach, Gminnego Przedszkola Publicznego im. J. Brzechwy w Górze, Gminnego Przedszkola Publicznego im. M. Kownackiej w Miedźnej, Gminnego Przedszkola Publicznego nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. J. Tuwima, Gminnego Przedszkola Publicznego nr 2 im. W. Chotomskiej, a także z Gminnego Przedszkola Publicznego nr 3 im. Kubusia Puchatka w Woli stawiło się na Integracyjną Olimpiadę Przedszkolaków.

Była flaga olimpijska, ślubowanie z wyrażeniem gotowości do sportowej rywalizacji  oraz 10 konkurencji pełnych emocji dla najmłodszych sportowców. „Biegi kelnerów”, rzuty do celu, zbieranie piłeczek na czas czy skoki w dal pokazały doskonałą współpracę dzieci z rodzicami. Żywiołowo kibicowano  konkurencjom indywidualnym takim jak biegi, slalomy, skoki obunóż z woreczkiem, strzały i rzuty do bramek.

Podczas imprezy podsumowano towarzyszący zawodom konkurs plastyczny promujący ideę integracji „Sport dla wszystkich”, w którym nagrodzono aż 12 małych artystów malarzy.

Imprezie towarzyszyły występy gospodarzy. Klasy młodsze zachęcając do aktywności ruchowej zaśpiewały piosenki w języku angielskim, natomiast szkolny zespół Kolorowa Tęcza zaprezentował układy taneczne „Meduza” i „Randka myszek”.

Było gwarnie, kolorowo i radośnie, bo żadne dziecko nie opuściło zawodów bez medalu i dyplomu, a dzięki małym sportowcom każda placówka wzbogaciła się o kolejny puchar z olimpiady.

SP 2 Wola