Dzisiaj jest: Wtorek, 17-07-2018 Imieniny: Anety, Bogdana, Jadwigi

Zaproszenie na spotkanie z Wojciechem Bonowiczem

Magdalena Kret , 29 lutego 2016

Koło nr 2 Stowarzyszenia „Drogami Tischnera”, działające przy Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. prof. Józefa Tischnera w Woli zaprasza na spotkanie z Wojciechem Bonowiczem – dziennikarzem, publicystą, poetą, które odbędzie się w czytelni Gimnazjum nr 2 w Woli o godzinie 17.00 w dniu 2 marca 2016r.

Wcześniej – o godzinie 11.00 w LO im. Zbigniewa Religi w Gilowicach będą miały miejsce warsztaty literackie dla licealistów.

Wojciech Bonowicz urodził się w pobliskim Oświęcimiu, mieszka w Krakowie. Jest poetą dwukrotnie nominowanym do Nagrody Literackiej Nike i Nagrody Literackiej im. Wisławy Szymborskiej. Książka Pełne morze została nagrodzona w 2007 Nagrodą Literacką Gdynia. Stale współpracuje z Tygodnikiem Powszechnym i wydawnictwem Znak.

Opracował Myśli wyszukane ks. Józefa Tischnera i Miłość nas rozumie, zbiór rozważań tego autora. Jest autorem biografii Tischner i jednym z recenzentów książek w programie Sztuka czytania emitowanym przez TVP Kultura. W 2012 został odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi za „za osiągnięcia w działalności społecznej oraz wydawniczej”.

Serdecznie zapraszamy w przekonaniu, że spotkanie z niezwykłą osobowością, jaką jest Wojciech Bonowicz, będzie wydarzeniem kulturalnym w naszej gminie i przyniesie niezapomniane przeżycia jego uczestnikom.

Wstęp na spotkanie wolny – ze względów organizacyjnych prosimy o telefoniczną informację o udziale do dnia 2 marca 2016r. godz. 11.00 – nr tel. /32/ 211-83-27 lub 691 492 654

Barbara Bandoła
dyrektor Gimnazjum nr 2 Woli,
sekretarz Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Drogami Tischnera