Dzisiaj jest: Wtorek, 17-07-2018 Imieniny: Anety, Bogdana, Jadwigi

Sukces Krzyśka i Tymka, gimnazjalistów z Zespołu Szkół w Miedźnej

Magdalena Kret , 18 lutego 2016

16 lutego br. odbył się I Informatyczny Puchar Beskidów, organizowany jest przez Zespół Szkół Technicznych i Handlowych w Bielsku­ Białej. Konkurs podzielony był na trzy kategorię: programowanie, grafika komputerowa i projekt. Mogli w nim wziąć udział gimnazjaliści z całej Polski.

Uczniowie Zespołu Szkół w Miedźnej okazali się NAJLEPSI, zarówno w kategorii programowanie jak i grafika komputerowa. Krzysztof Boryczka, uczeń klasy III a, najlepiej napisał test składający się z pytań teoretycznych z zakresu podstawy programowej nauczania informatyki w gimnazjum oraz z dziedziny programowania. Najszybciej napisał dwa programy komputerowe w środowisku C++. Pierwszy program wypisywał liczby pitagorejskie, drugi podawał nominały jakie składają się na podaną kwotę pieniędzy.

Tymoteusz Mika, uczeń tej samej klasy, osiągnął bardzo wysoki wynik w teście wiedzowym oraz przygotował obraz w edytorze graficznym GIMP, który zdobył uznanie jury, w skład którego wchodzili artyści fotograficy: dr Joanna Chudy, mgr Piotr Borowicz oraz nauczyciel przedmiotów zawodowych w zakresie grafiki komputerowej mgr Anna Maśka.

Zwycięzcy każdej z kategorii dostali puchary, możliwość lotu szybowcem nad Bielskiem (do “odebrania” w marcu/kwietniu) oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundowane przez firmę Rekord Systemy Informatyczne.

A.Gibas