Dzisiaj jest: Czwartek, 19-07-2018 Imieniny: Wincentego, Wodzislawa, Marcina

„Mistrzowie ekologii”

Magdalena Kret , 15 lutego 2016

10 lutego br. w Grzawie odbyła się dziesiąta edycja gminnego konkursu ekologicznego dla przedszkolaków, którego organizatorami  byli:  Gminna Biblioteka Publiczna w Miedźnej z/s w Grzawie oraz Gminne Publiczne Przedszkole im. M. Kownackiej w Miedźnej, a współorganizatorem Gminny Ośrodek Kultury w Miedźnej z/s w Woli.  Gościem specjalnym była Ekolinka, która dopingowała dzieci podczas konkurencji oraz przyznawała  puzzlowe punkty.

W tym roku uczestnicy konkursu  musieli wykonać sześć zadań. Przedszkolaki  prezentowały swoje talenty aktorskie podczas inscenizacji wierszy Agnieszki Frączek.  Na scenie pojawili się: duch,  ponura bura chmura,  szczota, kierowca z samochodem stojący w korku oraz muchomor. Tradycyjne już przedszkolaki wykonały zadanie związane z segregacją śmieci .  Były także ekozawody,  które polegały na  podskokach z papierowym jajem (należało umieścić w wyznaczonym miejscu). To zadanie wykonywały po 2 osoby z każdej drużyny, pozostali uczestnicy  konkursu rozpoznawali i segregowali nasiona.  Podczas tej edycji naszej ekologicznej zabawy nie mogło zabraknąć  ekologicznej piosenki. Ostatnim, „pysznym”, zadaniem było przygotowanie „ekokanapek”. Było bardzo kolorowo i bardzo smacznie.

Wszystkie drużyny po mistrzowsku wykonały zadania, dlatego zasłużyły na pierwsze miejsce. Dzieci otrzymały książki i dyplomy, a  przedszkola piękne zabawki, dyplomy i książki.

W tym roku nagrody ufundowali: Urząd Gminy w Miedźnej, Zespół Oświaty i Wychowania w Miedźnej z/s w Woli,  Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej w Górze, Gminna Biblioteka Publiczna w Miedźnej z/s w Grzawie, Bank Spółdzielczy w Miedźnej, Carbo Asecura, Gminne Publiczne Przedszkole w Miedźnej, Rada Rodziców przy przedszkolu w Miedźnej.

Bardzo dziękujemy sponsorom.

GBP