Dzisiaj jest: Piątek, 19-01-2018 Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty

Relacja z Turnieju Szachowego o Puchar Wójta Gminy Miedźna

Magdalena Kret , 3 lutego 2016

31 grudnia br. w Szkole Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Woli odbył się Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Miedźna. Rozgrywki przeprowadzono w dwóch kategoriach: dzieci do lat dwunastu oraz w kategorii open.

W turnieju wzięło udział 22 uczestników w tym 12 reprezentantów Szkoły Podstawowej nr 2 w Woli. W grupie Open zwyciężył Piotr Mucha, drugie miejsce zajął Krzysztof Szczurek, a trzecie Jerzy Tomanek. W kategorii dzieci do lat dwunastu Puchar Wójta Gminy Miedźna zdobył Kacper Żelazko, drugie miejsce zajął drugoklasista z SP 2 Wola – Bartłomiej Hachuła, a miejsce trzecie wywalczył Adam Cituk. Kolejne miejsca zajęli uczniowie SP 2 Wola: Julita Maląg-Wolnicka, Szymon Cieniecki, Jakub Grabowski, Dawid Zając, Michał Koziana i Filip Frąsiak.

Zwycięzców uhonorował Wójta Gminy Miedźna Bogdan Taranowski.

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe.

Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Miedźna został zorganizowany przez sędziego szachowego Marka Muchę oraz dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Woli Sebastiana Pyjasa.

W Szkole Podstawowej nr 2 w Woli szachy znajdują się w programie nauczania dla dzieci w klasach 1-3. Program ten jest polecany przez Parlament Europejski dla wszystkich krajów członkowskich.

SP nr 2 Wola