Dzisiaj jest: Poniedziałek, 18-02-2019 Imieniny: Szymona, Konstancji, Flawiana

UKS „Sokół w Woli” upowszechnia sporty zimowe

Magdalena Kret , 22 stycznia 2016

Uczniowski Klub Sportowy „Sokół”, działający przy Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. prof. Józefa Tischnera w Woli i Szkole Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Woli, realizuje projekt upowszechniający wśród dzieci i młodzieży narciarstwo zjazdowe pt. „Ruszaj na narty po naukę i dobrą zabawę”.

Projekt uzyskał dofinansowanie Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz gminy Miedźna i obejmuje wszystkie szkoły podstawowe i gimnazjalne, dla których gmina Miedźna jest organem prowadzącym.

Łączna wartość projektu wynosi 36 720 zł.

W terminie od 12 stycznia do 19 marca 2016 roku aż 198 uczniów naszych podstawówek i gimnazjów skorzysta z tej specyficznej „szkółki narciarskiej”. Uczestnicy mają zapewniony sprzęt dopasowany do indywidualnych warunków, transport, wyciągi narciarskie i instruktorów. Nabór do projektu odbywa się w każdej szkole, która dysponuje 22 miejscami dla swoich uczniów. Grupa wyjedzie na narty dwukrotnie (wtorki po południu i soboty)według ustalonego harmonogramu.

Inicjatorem projektu i głównym organizatorem wyjazdów jest nauczyciel wychowania fizycznego w Gimnazjum nr 2 – pan Robert Mroczka.

Życzymy uczestnikom wspaniałych wrażeń a instruktorom wiele satysfakcji!

Harmonogram wyjazdów:

Każda szkoła (dyrektor w porozumieniu z nauczycielami WF) wyznacza 22 uczniów, którzy biorą udział dwa razy w zajęciach (wtorek, sobota).

Zarząd UKS „Sokół” w Woli