Dzisiaj jest: Poniedziałek, 22-01-2018 Imieniny: Anastazego, Wincentego

Zakończono remont drogi powiatowej – ul. Górnośląskiej w Gilowicach i Pszczyńskiej w Woli

Magdalena Kret , 2 listopada 2015

27 października br. w Woli odbył się odbiór inwestycji – przebudowy ciągu komunikacyjnego drogi powiatowej – ul.Górnośląskiej w Gilowicach i Pszczyńskiej w Woli. Droga z Gilowic do Woli została przebudowana na odcinku 2,5 km. Na odcinku do skrzyżowania z ul. Międzyrzecką ma szerokość 6 m, natomiast do Kopalnianej – 7,5 m. Wykonawca – firma Drogród –  zbudował też kanalizację deszczową, wyremontował 750 m chodników i wybudował 240 m nowych chodników. Na przebudowanym odcinku odnowiono siedem przejść dla pieszych – w tym dwa interaktywne, które zostały wyposażone w bezpieczne elementy ruchu drogowego  – (na granicy Gilowic i Woli oraz przy gimnazjum w Woli).

W ramach inwestycji przebudowanych zostało także siedem skrzyżowań, w tym trzy typu skanalizowanego, utwardzono pobocza i wykonano nowe rowy. – Na odcinku leśnym rowy mają głębokość 1,5 m i słyszeliśmy głosy mieszkańców, że chcieliby tu zamontowania barier energochłonnych. Jednak takie bariery powinno się montować, gdy rowy mają głębokość 3,5 m. Nie ustawia się ich w miejscach, gdzie mogą powodować jeszcze większe zagrożenie – mówi Grzegorz Górka, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Pszczynie.

Inwestycja kosztowała ponad 4 mln zł, z czego ok. 2 mln zł pochodzi z rządowego dofinansowania (tzw. „schetynówki”), ponad 1,6 mln z budżetu powiatu pszczyńskiego, a 400 tys. zł z budżetu gminy Miedźna.

Powiat Pszczyna

[fancygallery id=”4″ album=”16″]